Hotel eco. Czym różni się od innych?

Hotel eco. Czym różni się od innych?

Branża hotelarska nie pozostaje obojętna na panującą modę. W ostatnich latach szczególnie zwraca się uwagę na ekologiczne podejście do życia, przyszedł również czas na hotele.

Hotel eco. Czym różni się od innych?

Z założenia hotel eco, hotel eko  czy po prostu hotel ekologiczny to ten, w którym zastosowano technologie czy metody zgodne z ekologicznym podejściem do środowiska.

Tak więc w hotelu ekologicznym zapewne spotkamy się z energooszczędnymi żarówkami, perlatorami założonymi na kranach, „inteligentną” klimatyzacją, która uruchamia się wtedy, gdy w pomieszczeniu panują określone warunki, ogrzewaniem wody za pomocą ciepła uzyskanego przy pracy klimatyzacji itp.

W hotelu eco możemy również spotkać wiele przedmiotów wykonanych z materiałów biodegradowalnych czy odnawialnych.

Kuchnia eco

Ponadto potrawy, które przyrządzane są w hotelowej kuchni również mogą być ekologiczne – przygotowywane z produktów pochodzących z odpowiednich upraw lub produkowane przez lokalne firmy. Dotyczy to również kosmetyków wykorzystywanych w hotelowym SPA itd.

Normy eco

Co ciekawe, mianem eko można nazwa nie tylko hotel zbudowany z takim zamiarem, ale również starszy, zmodernizowany budynek. Nie istnieją żadne przepisy dotyczące norm, jakie hotel musi spełniać, by mógł być nazywany hotelem eco.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec flytic.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!