Co to są standardy oceny hoteli?

Co to są standardy oceny hoteli?

System kategoryzacji hoteli ma za zadanie ujednolicenie standardów, jakich mogą spodziewać się goście hotelowi w danym obiekcie.

System gwiazdek jest odzwierciedleniem spełniania przez hotel wymogów w zakresie wielu różnych kryteriów. Określają one m.in. standard i wyposażenie pokoi, funkcjonowanie restauracji i barów oraz dostępność do usług dodatkowych, np. centrów konferencyjnych, siłowni, basenów itp. Im więcej gwiazdek posiada dany obiekt hotelowy, tym wyższy standard usług proponuje.

Każdy kraj ma swój standard

Standardy oceny hoteli różnią się w zależności od kraju, gdyż system gwiazdek nie jest ujednoliconym międzynarodowym standardem. Ta sama liczba gwiazdek w różnych państwach może odpowiadać różnym standardom. Niemniej na całym świecie obowiązuje ta sama zasada – im więcej gwiazdek, tym wyższy standard hotelu i więcej usług wliczonych w cenę za nocleg.

Sprawdź, czego możesz się spodziewać:

 

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec flytic.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!